Wstęp

Firma Lego założona została przez Ole Kirka Christiansena w Danii w 1932 roku. Nazwa Lego powstała w roku 1934. Wzięła się ona od duńskiego zwrotu „leg godt”, co oznacza:  „baw się dobrze”. Jedno ze znaczeń terminu „lego” po łacinie to „składam”.

Klocki Lego to zabawki kultowe. Cieszą one malców już od dekad. Pozwalają rozwijać kreatywność i rozbudzają wyobraźnię dziecka. Stanowią często rozrywkę także dla dorosłych. Klocki Lego łączą pokolenia.

Jedną z popularniejszych serii klocków Lego jest Lego city – szpital.

Lego City – moc różnorodnej zabawy

Przenieś się do wspaniałego świata Lego wraz z klockami Lego City!

W tej serii czeka na Ciebie wielość bardzo różnorodnych zestawów. Ich tematyka wiąże się z życiem miejskim, choć nie tylko.

Zestaw „Policyjny pościg za furgonetką z lodami” sprawdzi się idealnie dla tych, którzy są zafascynowani policją i policyjnymi pościgami. Zabawa figurkami policjantów oprócz tego, że uczy sprytu, pozwala też na rozwinięcie sympatii i szacunku dla zawodu policjanta.

Zestaw „Śledztwa wodnej policji” to coś dla fana policyjnych pościgów i akwenów! Z tym zestawem z pewnością nie będziesz się nudzić. Policjanci wraz z psem przeżywać mogą na swej motorówce niesamowite przygody.

Z zestawem „Obóz ratowników dzikich zwierząt” możesz bawić się w ratownika, który ratuje różne dzikie zwierzęta. Ten zestaw z pewnością będzie odpowiedni dla małych miłośników zwierząt. Uczy on zarówno empatii, jak i kreatywności i zaradności.

Zestaw „Start rakiety z kosmodromu” to niesamowita kosmiczna przygoda. Z klockami Lego możesz polecieć do gwiazd. Ten zestaw sprawdzi się dla małych miłośników podróży międzygwiezdnych. Może on pokierować dziecko w kierunku zainteresowania nauką i lotami kosmicznymi.

„Samochód wyścigowy” świetnie sprawdzi się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, którzy lubią wyścigi i dużą prędkość. Z samochodem wyścigowym można bawić się w naprawdę szybką jazdę. W zestawie jest figurka kierowcy oraz serwisowca.

„Szpital” to obszerny zestaw, który będzie świetną zabawką dla każdego malca, a zwłaszcza dla tego, który musi dużo przebywać w szpitalach – zabawa takimi klockami oswoi go z tym miejscem i sprawi, że nie będzie ono wcale straszne i nieprzyjazne.

Lego City to dużo więcej wspaniałych zestawów – z Lego City zabawa nigdy się nie nudzi!