Czym jest LEGO City?

Lego city (nowość i bestseller) bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych linii tej marki klocków. Nazwa, które sugeruje skupienie jej na tematyce miejskiej, może być lekko myląca. W rzeczywistości zakres miejsc i wydarzeń obejmowanych przez serię, jest znacznie szerszy. Kolekcje dotyczą raczej całego współczesnego świata; od turystycznego wypoczynku na kempingu, po nowoczesne, badawcze misje pozaziemskie. Taka specyfika kształtuje szczególne cechy linii, co z kolei adresuje ją do konkretnych użytkowników.

Wysoki poziom realizmu

Choć seria LEGO City należy do przeznaczonych dla dzieci, można uznać ją za mocno osadzoną w realnym świecie. Nie pojawiają się w niej postacie czy miejsca z filmów science-fiction, produkcji fantasy bądź bajek animowanych. Dzięki temu uwielbiają ją dzieci, które niekoniecznie żyją w świecie wyobraźni, za to niezwykle ciekawi je to, co mogą zobaczyć za oknem czy na spacerze. Warto wspomnieć przy tym chociażby o młodych miłośnikach straży pożarnej czy farmy – których, jak wiemy, nie brakuje. W ten sposób, zabawa zyskuje dodatkowe walory edukacyjne i socjalizacyjne. Co więcej, dzięki takiemu charakterowi LEGO City dobrze sprawdzi się w roli “pośrednika”, między najłatwiejszymi zestawami, a bardziej wymagającymi i skomplikowanymi konstrukcjami w pełni “dorosłych” serii.

Obszerność serii i różnorodność zestawów

Niewątpliwą zaletą linii jest ogromna lista poruszanych w niej motywów; do każdego z nich przyporządkowanych jest wiele zestawów. Policja, lotnisko, plaża i morze, szpital, wesołe miasteczko… można by wyliczać jeszcze długo. Dzięki temu każde dziecko – niezależnie od płci – jest w stanie znaleźć klocki dopasowane do swoich zainteresowań i upodobań. Różnorodny jest również stopień skomplikowania zestawów oraz ich rozmiar; od prostych, niewielkich pojazdów, po ogromne konstrukcje budowlane. To z kolei sprzyja portfelom rodziców, jak również pozwala dobrać kolekcje do dostępnej na półkach wolnej przestrzeni.