Terapia metodą Dorna to prosty i skuteczny sposób na:

  - rwy kulszowe i ramienne,

  - chroniczne bóle pleców,

  - skoliozy, wady postawy u dzieci i dorosłych.

  - różne stany chorobowe organów wewnętrznych spowodowane blokadami kręgosłupa.


Terapia metodą Dorna to badanie i korekcja długości kończyn dolnych, przede wszystkim ustawienia stawów biodrowych, ustawienia kości miednicy, kości krzyżowej oraz kości guzicznej.
Wszelkie funkcjonalne zmiany w wymienionych powyżej stawach mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowe ustawienie
miednicy, co z kolei może być przyczyną przesunięcia (rotacji) poszczególnych kręgów kręgosłupa. W ten sposób może dojść do zablokowań kręgów, ucisku na nerwy obwodowe, przesunięć i wypadnięć "dysków", zmian napięcia aparatu mięśniowo-więzadłowego co z kolei jest częstą przyczyną powstania wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, bólowych. Do rotacji kręgów może dojść na całej długości kręgosłupa.
Nieprawidłowo ustawiona miednica może być również przyczyną funkcjonalnych zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych. To z kolei może prowadzić do częstych bólów głowy, migren, szumu w uszach, bólów w obrębie twarzy itp.
Zrotowane kręgi są przyczyną nie tylko stanów bólowych w obrębie pleców czy kręgosłupa ale także np. bolesny bark, bóle w obrębie dłoni czy ramion mogą mieć swoje źródło w nieprawidłowo ustawionych stawach kręgosłupa szyjno-piersiowego.

 
Metoda Dorna jest od ponad 30 lat stosowana przez fizjoterapeutów, masażystów, naturoterapeutów oraz lekarzy.
Według Dietera Dorna wszelkie dolegliwości związane z bólami pleców i kręgosłupa oraz stawów obwodowych spowodowane są zaburzeniami statyczno-dynamicznymi układu kostnego i mięśniowo-więzadłowego.
Tylko prawidłowo ukształtowany kręgosłup, jako podstawa naszego szkieletu oraz osłona rdzenia kręgowego, od którego odchodzą nerwy obwodowe, jest podstawą naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

WSKAZANIA DO TERAPII

  •     bóle grzbietu,
  •    bóle kręgosłupa,
  •    rwy kulszowe i ramienne,
  •    dyskopatie,
  •    skoliozy ,
  •    wady postawy u dzieci i dorosłych,
  •    stany chorobowe organów wewnętrznych spowodowanych blokadami kręgosłupa.
 
 
 
 

"Dar Masażu" terapie naturalne
Opole ul. Kazimierza Pużaka 13

Rejestracja i informacja tel. 501 00 96 95

Projekt i realizacja Marek Mroczek "Dar Masażu" 2016

 
 
 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl